Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vlkodlaci

10. 1. 2006

Jak vlkodlaka poznáte? Je pravda, že vypadá téměř stejně jako normální vlk, od kterého se liší jen několika drobnými detaily. Ty jsou ale doposud mudlům skryty.

Obrazek

Vlkodlačí lektvar

Byl objeven teprve nedávno a existuje málo kouzelníků, kteří vědí, jak ho připravit (mezi nimi např. Severus Snape). Musí se užívat každý den týden před proměnou. Vlkodlak se pak vyvaruje nejhorších příznaků (bolestivá proměna a agresivní chování) Cukr ho zbavuje účinnosti.

Vlkodlačí úřady

Na Ministerstvu kouzel (v odboru Zvířat na oddělení Regulace a kontroly nad kouzelnými bytostmi) existuje "Vlkodlačí záchytná jednotka" a "Registrace vlkodlaků". Ostatní organizace nebo věci, které byly v souvislosti s vlkodlaky zmíněny, jsou "Vlkodlačí podpůrná služba" a "Vlkodlačí zákoník chování".

Jak poznáte, že jste vlkodlak?

  • Jestliže máte chlupaté dlaně, je to neomylný znak, že jste vlkodlak. Opravdoví vlkodlaci si občas dlaně holí a nechávají je drsné.
  • Drsné dlaně jsou občas také považovány za známku vlkodlaka..
  • Mít nehet u palce na levé ruce neostříhaný, aby byl podobný drápu.
  • Tetování, zejména ve tvaru srpku měsíce.
  • V člověčí podobě má vlkodlak šikmé obočí, které se spojuje nad kořenem nosu.
  • Vlkodlak má neobyčejně dlouhý třetí prst na každé ruce.
  • Vlkodlaci musí spát s rozevřenými čelistmi. Když se jim čelisti sevřou, je těžké je uvolnit
  • Vlkodlak muže mít lidský obličej a vlčí tělo nebo naopak.

Jak je zabít

Nejjistější způsob jsou stříbrné kulky. Někdo si myslí, že to nemusí být nutně kulky, postačil by třeba kříž (ale doufejme, že nebude stačit stříbrná ruka).

Dalším způsobem, jak je alespoň zahnat, by měla být posvěcená voda. Tento způsob je ale značně nejistý, stejně jako ty následující.

Kus železa - kouzelníci i vlkodlaci jsou údajně tímto způsobem snadno zranitelní. Dále sůl přidaná do jídla - pro vlkodlaka by měla být osudovou.

Proč na vlkodlaky působí stříbro? -

Všichni kteří jsou postiženi lykantropií mi jistě dají za pravdu, že styk se stříbrem je doprovázen velmi nepříjemnými pocity. Proč? Záhadná otázka, že? Vynasnažím se vám na ni odpovědět.
Stříbro, někdy nazýváno měsíční kov totiž přitahuje měsíční paprsky. Je to jako jednostranný magnetismus. Takže ve stříbrném prstýnku (nebo jakékoli jiné osobní věci) se kumuluje měsíční záření a přetrvává v něm.
Kůže člověka - vlkodlaka obsahuje jistý zmutovaný gen známý pod názvem G-115. V tomto genu se nachází neznámá bílkovina. A právě tato bílkovina to všechno způsobuje. Tj. vyvolává jakousi přecitlivělost na měsíční záření. Ano, je to jako lehká alergie, protože nashromážděných paprsků není dostatek na to abychom se přeměnili.
Jak z toho ven? Pokud chcete nosit stříbrné předměty při sobě neustále (a nezpůsobit si tím otravu stříbrem) doporučuju pít Vlkodlačí lektvar. Po jeho užívání se na kůži vytvoří ochranná vrstva takže bílkovina nemůže reagovat na stříbro ve kterém jsou nashromážděné měsíční paprsky.takže nošení stříbra je téměř bezbolestné.jak jednoduché!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Co se to se mnou děje?

(---nechtějte to vědet---, 31. 12. 2011 21:00)

Je to normální kdyz mi tece s nechtů krev? No já nevím už jsme byli u kožního a říkal,.... že je to v pořátku, ale já si to nemyslím. Mám strach moc mě bolí a pořát se mi zvětšují. Můžete mi někdo říct co se mi to děje? Prosím....

proměna

(Jana Kračková, 26. 3. 2006 14:13)

Ráda bych se zeptala na jednu věc-může se vlkodlak proměnit,aniž by na nebi byl vidět měsíc?Při úplňku by se mohl totiž měsíc zakrýt mraky.

Re: proměna

(vl. tím V.S.R, 3. 6. 2011 14:49)

Ano může se prakticky promněnit kdekoliv a taky v kolik hodin chce nemusí být měsíc aby se promněnil ale nedosáhne svých maximálních schopností je to složité a bylo by to na celý den.jednoduše kdoby se chtěl na něco zeptat tak se mně ptejte sradostí odpovým!

Jak je zabít recenze

(Lycan, 25. 6. 2010 22:15)

hmmm fak dobree ale dokaž mi že to funguje :D jen scifi :D a sul do jídla to se jako před tim než tě sežere posolíš :D. Svědcená voda oo jakou myslíš vodku z ruska ta by ho mozna popalila kdyby byla estě domaci :D ale spíš v krku než na těle :D . Jsem zvědavej jak bys sehnal stříbrné kulky a hlavně jestli by takovymu magorovy daly zbrojak :D ve zbranich dělám už dlouho ale takovyho vocasa aby dělal stříbrné kulky ach joooo ... Zajdi k psychousovy ať ti projede moskové závyty.

Fak joo

(Lycan, 25. 6. 2010 22:09)

Jestliže máte chlupaté dlaně, je to neomylný znak, že jste vlkodlak. to si snad delas srandu mno jestli mas chlupate dlaně tak bys měl prestat nebo ti upadne to je uplna blbost. Tetování, zejména ve tvaru srpku měsíce. To muze mit kdokoly. Necham si vytetovat na prdel mesicek a bude vypadat jako vlkodlak taky dobra perla..Vlkodlaci musí spát s rozevřenými čelistmi. Když se jim čelisti sevřou, je těžké je uvolnit .. Bacha taky chrapu s otevřenou hubou :D a když jí zavřu tak se mi spis uvolni prdel :D ..Vlkodlak muže mít lidský obličej a vlčí tělo nebo naopak. konecne v necem mas pravdu ale to zna snad i male ditě...
V člověčí podobě má vlkodlak šikmé obočí, které se spojuje nad kořenem nosu. lol este lepsi to je paranoja středověku a hlavne tak to asi Brežněv byl vlkodlak :D ...

Páni!!

(Rex, 19. 11. 2009 19:38)

Teda!!....já sem snad vlkodlak....splňuju krok...1,5,6,7...to je teda překvápko...ups...to sem asi říkat neměla...teď po mně pudou lovci.. XD

Haha

(anonym, 20. 10. 2006 11:49)

To je taká dobrá stránka. Asi to muselo byť nepríjemné tomu hercovi hrať Remusa Lupina. A tiež by ma zaujímalo ako to urobili. Aký filmový trik na to použili.

verit ci neverit

(Momoko, 6. 10. 2006 5:34)

Kami: Kdysi jsem cetla zajimavou knihu zaobirajici se vsim, cemu je clovek schopen verit. STaveli na tom, ze clovek si je schopen vymyslet hodne veci, ale nikdo si neni schopen vymyslet neco, co by nemelo nekde realny zaklad (byt v daleke minulosti). Navic je trochu zahadou, ze se treba zrovna Vlkodlak popisuje jak kuprikladu francouzskem uzemi - vy pocatcich ranneho krestanstvi, tak jsou rovnez plnohodnotne zaznamy u kanadskych indianu. Kazdopadne se nejedna jen o vlkodlaky, upiri rovnez "nevznikli" az znamou knihou. Takovych "duvery-neduveryhodnych" pribehu jsou mraky - setkani s duchy, upiri, vlkodlaci, popisy satana, zombie (mimochodem neco obdobneho udajne umeli i keltove), stari alchymiste - obzvlaste hledani kamene mudrcu je kaptolou samou o sobe (kdo rad Meyrinka, da mi za pravdu), takove vily najdeme treba i v Japonsku, demonicka Cina nabizi take mnoho.

Ja sama jsem dost neverici Tomas. Kazdopadne se mi moc libi zaver pohadky "Hratky s certem" - "AT peklo bylo - ci nebylo, vymysleno bylo dobre..."

Joo, takove peklo jako v te pohadce bych brala:-))

Možná

(Katrin, 14. 8. 2006 15:26)

Malý děti?to snad ani ne, ale kdo ví,můžeš snad no 100 procent tvrdit,že vlkodlaci neexistujou?Třeba je nějakej právě mezi námi.

vy ste blbý!!

(kami, 16. 7. 2006 21:38)

ježiš ste snad malý děti že tomu věříte?

proměna

(Phyllis, 3. 5. 2006 17:47)

Podle mě je to prostě tak, že když se vlkodlaka měsíční paprsky nedotknou, stejně se promění.. ale až někdy pozdějc, třeba kolem půlnoci..

proměna

(loony, 15. 4. 2006 23:28)

Lejdynka: Dle JKR se prostě přemění vždy, když je měsíc v úplňku (říkala to v nějakém rozhovoru)... a já, pokud se jí budu držet a budu chtít podpořit její verzi, bych řekla, že měsíc, jakožto těleso, je dostatečně silný nato, aby jeho účinek prošel skrz mraky, dřevo (a tedy dřevěné skrýše) nebo cokoliv jiného...

proměna

(brabikate, 12. 4. 2006 11:06)

A co když jsou celou tu dobu zabednění v nějaké místnosti bez oken (nebo ty okna jsou taky zabedněná)?
Třeba jako remus v Chroptící chýši. Ale tam nejspíš mohlo dopadnout světlo skrz nějaké škíry, to je fakt...

proměna

(Lejdynka, 27. 3. 2006 20:49)

Tak tady je taková odpověď ala Lejdynka:)) : Podle mě se vlkodlak promění až tehdy, když se ho dotkne první paprsek měsíce, takže kdyby byl měsíc náhodou celou dobu za mraky, tak by k přeměně nedošlo. Důležitý je totiž ten fakt, že na vlkodlaky působí ten hmotný měsíc a ne to, že je to zase třicet dní. Jenomže kdy se stane, že se celou dobu úplněk neobjeví? Skoro nikdy. Takže vlkodlaci se tím moc utěšovat nemůžou.